چرا به دستگاه نورد ورق نیاز داریم؟

چرا به دستگاه نورد ورق نیاز داریم؟

با توجه به پیشرفت و کمال فنی آن، انواع دستگاه های نورد ورق افزایش یافته و مراحل استفاده روز به روز اصلاح شده است. دستگاه نورد ورق در زیر به اختصار معرفی خواهد شد.
اقدامات احتیاطی برای استفاده از دستگاه نورد ورق چیست؟
چگونه می توان بازده تولید دستگاه ورق سازی را بهبود بخشید؟
مراحل استفاده از دستگاه نورد ورق چیست؟
اقدامات احتیاطی برای استفاده از دستگاه نورد ورق چیست؟
به دفترچه راهنمای دستگاه نورد ورق مراجعه کنید. هرگز کانکتور سریع را هنگامی که بار وجود دارد خارج نکنید. این دستگاه نورد ورق از روغن به عنوان واسطه استفاده می کند، بنابراین لازم است روغن و دستگاه تمیز و نگهداری شود تا از انسداد یا نشت روغن جلوگیری شود که تأثیر استفاده را تحت تأثیر قرار می دهد.
چگونه می توان بازده تولید دستگاه ورق سازی را بهبود بخشید؟
1. سیستم تامین هوای دستگاه نورد ورق هر روز آب را تخلیه می کند تا مسیر هوا را خشک نگه دارد.
2. تمام قسمت های انتقال دستگاه نورد ورق همیشه روغن کاری می شوند تا انعطاف پذیر باشند.
3. دستگاه را هر روز تمیز کنید تا سطح کار دستگاه تمیز و مرتب بماند.
4. روغن جعبه توربین باید بعد از شش ماه استفاده یکبار تعویض شود و روغن کمتر نباشد.
5. تمام لغزنده ها و میله های پیچ براکت عمودی و براکت افقی اغلب برای حفظ انعطاف پذیری تنظیم روغن کاری می شوند.
مراحل استفاده از دستگاه نورد ورق چیست؟
1. فرآیند عملیات حرارتی فلز که در آن دستگاه نورد ورق تا دمای از پیش تعیین شده گرم می شود و پس از نگه داشتن آن برای مدت معینی به آرامی سرد می شود. هدف از بازپخت این است:
① عیوب ساختاری مختلف و تنش های پسماند ناشی از ریخته گری، آهنگری، نورد و جوشکاری فولاد را بهبود یا از بین ببرید و از تغییر شکل و ترک خوردگی دستگاه نورد ورق جلوگیری کنید.
②دستگاه نورد ورق را برای برش نرم کنید.
③ دانه ها را اصلاح کنید و ساختار را بهبود بخشید تا خواص مکانیکی دستگاه نورد ورق بهبود یابد.
④آماده سازی سازمان برای عملیات حرارتی نهایی و ساخت لوله

2. بریدن
برش سیم پیچ فولادی ضد زنگ برای برش سیم پیچ فولادی ضد زنگ به عرض مربوطه برای پردازش عمیق بیشتر و ساخت لوله است. در فرآیند برش باید به خراشیدگی چاقوی برش به سیم پیچ، عرض و خطای برش توجه شود. علاوه بر این، شکاف به فرآیند لوله‌سازی مربوط می‌شود و روپوش شکاف و سوراخ‌ها برای فرآیند لوله‌سازی بسیار مهم هستند.

3. جوشکاری
مهمترین فرآیند برای ماشین های نورد ورق ، فولاد ضد زنگ عمدتا از جوشکاری قوس آرگون و جوشکاری پلاسما استفاده می کند. گاز محافظ برای جوشکاری آرگون آرگون خالص است که عمدتا برای جوشکاری لوله های فولادی ضد زنگ زیر 3 میلی متر استفاده می شود. جوش پلاسما دارای قدرت نفوذ قوی است که عمدتاً لوله های فولادی ضد زنگ 5 تا 8 میلی متر را جوش می دهد.

4. سنگ زنی مهره جوش
در طول فرآیند جوشکاری دستگاه نورد ورق ، مهره جوش در سطح بیرونی باید بر این اساس صیقل داده و با آب خنک شود. پس از خنک شدن مهره جوش توسط آب، مهره جوش مستقیماً با آسیاب آب صیقل داده می شود تا صاف شود. به طور کلی، بسته به ضخامت لوله فولادی ضد زنگ، 3 اضافه می شود. 5 مجموعه آسیاب آبی برای آسیاب و پیرایش مهره جوش.

5. جراحی پلاستیک
فرآیند یک دستگاه نورد ورق را تولید اکستروژن می نامند. تمام ورق های مربع و مستطیل در اصل از لوله های گرد ساخته شده اند. لوله های گرد با محیط یکسان تولید شده و سپس در لوله های مربع و مستطیل مربوطه اکسترود می شوند. فرم دهی و صاف کردن قالب.

6. برش
فرآیند ساخت و برش لوله های فولادی ضد زنگ نسبتاً خشن است. اکثر آنها با چرخ های سنگ زنی بریده می شوند. پس از برش، شنل تولید می شود که نیاز به تراش بیشتر دارد. دیگری برش اره نواری با دقت نسبتا خوب است. همچنین یک عملیات حرارتی شنل برای ویژه وجود دارد. لوله مورد استفاده برای این منظور نیاز به عملیات حرارتی روشن دارد تا شکل‌پذیری لوله به سطح بالاتری برسد.

7. پرداخت
لوله های محصول معمولی و لوله های تزئینی دارای چندین فرآیند برای درمان سطح هستند. پولیش به 400#، 600#، 800# تقسیم می شود، در حالی که ماسه پودر شده به شن و ماسه گرد و ماسه مستقیم، از جمله 180#، 240#، 400#، 600#، 800#، به ترتیب برای نیازهای مشتریان در مختلف تقسیم می شود. سطوح

8. بازرسی
بازرسی عمدتاً بررسی می کند که آیا قطر و ضخامت بیرونی لوله با استاندارد مطابقت دارد یا خیر، آیا عملیات سطح مطابق با استاندارد است یا خیر، و آیا فرآیند جوشکاری با استاندارد مطابقت دارد یا خیر.

پس از مقدمه فوق، من معتقدم که همه درک اولیه از دستگاه نورد لوله دارند. شرکت ChaoLi چندین سال است که بر تولید ماشین آلات نورد و خم متمرکز شده است. ما می توانیم از طراحی تا تکمیل با مشتریان کار کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تمام الزامات فنی برآورده شده است.

منبع : rolling-machine.cc