دریل رادیال
ماشینی است که از آن برای ایجاد سوراخ هایی با قطرهای متفاوت روی سطح فلزات و غیر فلزات استفاده می شود. این نوع دریل دارای گیربکسی است که به منظور حرکت شعاعی تعبیه شده است؛ دستگاه دریل رادیال برای سوراخکاری روی قطعات بزرگی که امکان سوراخ کاری با دریل های دیگر روی آن ها میسر نیست گزینه مناسبی به شمار می رود.
در ماشین دریل رادیال می توان گیربکس را در جهت های مختلف حرکت داد و بر اساس نیز، سوراخکاری های متفاوتی انجام داد. این ویژگی دریل رادیال سبب کاهش اتلاف وقت و بالارفتن دقت سوراخکاری های انجام شده می شود.


دریل رادیال ماشینی از نوع دریل است؛ که برای سوراخ کردن نقطه به نقطه قطعات خیلی بزرگ، زمانی که دریل ستونی و دریل مگنت پرتابل قابل استفاده نیست، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ماشین دریل رادیال می‌توانید گیربکس را در جهات مختلف به حرکت درآورید و زمان انجام سوراخکاری را کاهش دهید. ماشین دریل رادیال در سایزها و انواع مختلف عرضه می‌گردد. برای سوراخکاری قطعات کوچک، می‌توان از دریل رادیال با بازوی ۸۰ و مته ۴۰ استفاده کرد. ماشین دریل رادیال تا سایز بازوی ۱۳۰ و ۱۴۰ نیز وجود دارد.

خرید دریل رادیال

با توجه به این نکته که گیربکس در مواقعی که درانتهای بازو قرار دارد و درحال عملیات سوراخکاری است، بیشترین فشار به ستون ، بازو و گیربکس را وارد می‌نماید؛ اگر مته کند باشد و حجم سوراخکاری افزایش پیدا کند، بازده دریل رادیال کم خواهد شد. برای خرید دریل رادیال، به نوع کار و نوع متریال توجه کنید.


قیمت دریل رادیال

دریل رادیال و نورد ورق در مدل های مختلفی تولید و در بازار عرضه می شود که هر یک بسته به ویژگی هایی که دارند، قیمت متفاوتی دارند. برای مثال دریل رادیال چک و چین که خرید بالایی را تجربه می کند، قیمت دریل رادیال مناسبی دارد. قیمت دریل رایال به ویژگی های آن نظیر ابعاد و اندازه دریل رادیال، مدل ماشین دریل رادیال و ... بستگی دارد.

دریل رادیال

دریل رادیال قابلیت سوراخکاری بر روی مقاطع فولادی را دارد. در این مدل از دریل ها قطعه کار بر روی میز ثابت دستگاه بسته می شوند و برای انجام فرایند سوراخکاری نیاز به جابجایی قطعه کار نیست بلکه کلگی دستگاه با حرکت عمودی رفت و برگشت جابجا می شود. کلگی دستگاه دریل رادیال به صورت برقی بالا پایین می شود. استفاده از ماشین دریل رادیال کار سوراخکاری را راحت می کند. با یک گیربکس چند دنده دور دستگاه بسته به نیاز اپراتور کنترل می شود. در حال حاضر دریل رادیال چینی در سایزهای بازو ۸۰ سانت مورس ۳۰ و بازو ۱۶۰ سانت موس ۵۰ در بازار موجود می باشد.  دستگاه دریل رادیال و نورد ورق از مهم ترین ماشین آلات صنعتی هستند.  از ماشین دریل رادیال برای سوراخکاری بر روی قطعات بزرگ استفاده می‌شود. از ماشین دریل رادیال زمانی استفاده می‌شود که امکان سوراخکاری با سایر دریل‌ها وجود نداشته باشد. با استفاده از ماشین دریل رادیال ، می‌توان با توجه به محل سوراخکاری، عملیات موردنظر را انجام داد. دریل رادیال ماشین دریل رادیال ، نوعی ماشین از نوع دریل است؛ که در آن گیربکس بر روی بازو حرکت می‌‌کند. از ماشین دریل رادیال ، به منظور انجام سوراخکاری نقطه به نقطه بر روی قطعات بزرگ و قطعات فولادی استفاده می‌شود. گیربکس ماشین دریل رادیال در جهت‌های مختلف حرکت می‌کند و به راحتی عملیات ماشینکاری را انجام می‌دهد.  در بسیاری از فعالیت‌های صنعتی از ماشین دریل رادیال استفاده می‌شود. در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، ریخته‌گری، قالب‌سازی، خودروسازی و بسیاری از صنعت‌های دیگر از ماشین دریل رادیال استفاده می‌شود.