گیوتین برش ورق دستگاهی است که برای برش ورق از آن استفاده می شود. با استفاده از دستگاه برش گیوتین می توان ورق ها با طول زیادتر را با سرعت بیشتری برش داد و در زمان صرفه جویی کرد. در واقع گیوتین ورق بر نوعی قیچی است که تیغه پایینی در آن ثابت بوده و به لبه میز قیچی متصل شده است. تیغه بالایی گیوتین برش ورق بطور عمودی قابل حرکت بوده و با عبوردادن ورق از کنار تیغه ثابت می شود ورق را برش داد.
گیوتین ها و توسط تولید کننده گیوتین برقی و دستی تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه به انواع دستگاه گیوتین پرداخته می شود.

گیوتین ورق برقی

گیوتین برقی ها به سبب دریافت قدرت از برق، توان بالایی دارند و می توان ورق های با طول بالا را به آن ها برش داد. خرید گیوتین برقی از آنجایی که این نوع گیوتین ها برخی مراحل برش ورق را به صورت خودکار انجام می دهد تصمیم درستی به نظر می رسد.

گیوتین ورق استیل بر

استیل یکی از پرکاربرد ترین مواد اولیه در تولید لوازم مختلف به شمار می رود. برای این که بتوان استیل را به شکل و اندازه دلخواه خود درآورد، می توان از گیوتین استیل بر استفاده کرد. با استفاده از این نوع گیوتین می توان استیل ها را به آسانی در ابعاد دلخواه برش داد و از آن در تولید استفاده کرد.

گیوتین برش لاستیک

از لاستیک در ساخت موارد بسیاری مانند یخچال ها استفاده می شود. با استفاده از گیوتین برش لاستیک می توان لاستیک ها را در ابعاد و اندازه های مختلفی با دقت و سرعت برش داد.

گیوتین ورق الکتریک

گیوتین الکتریک نوعی دستگاه است که به کمک آن می توان کاغذ را در اندازه های مختلف برش داد. کاتر کاغذ گیوتین الکتریک برندگی بالایی دارد و با سرعت بالا کاغذها را به اندازه مورد نظر شما تبدیل می کند.


گیوتین ورق الکترومکانیک

گیوتین الکترومکانیک نوعی گیوتین ورق بر است که در آن نیرو از طریق موتور گیربکس تامین می شود. سرعت این دستگاه برش گیوتین بالا بوده و ورق های با ضخامت 1 تا 6 میلی متر و طول 1 متر الی 3 متر را می تواند برش دهد. لازم به ذکر است که کیفیت برش های انجام شده توسط این دستگاه گیوتین از گیوتین هیدرولیک پایین تر است.

گیوتین ورق هیدرولیک

در گیوتین هیدرولیک نیرو از طریق سسیتم فشار روغن تامین می شود. این نوع گیوتین امکان برش ورق با ضخامت های بالا تا 8 میلی متر را دارا می باشد.


گیوتین ورق پدالی

گیوتین پدالی یکی دیگر از انواع گیوتین ورق بر است که در آن نیرو توسط افراد فراهم می شود. در این نوع گیوتین تیغه ها در زمان برش از سمتی شروع و به سمت دیگر به آرامی حرکت می کند. در این بین کارگر موجود باید با زدن پدال نیروی مورد نیاز برای تکمیل فرایند برش را انجام دهد.


قیمت گیوتین ورق

قبل از اقدام به خرید گیوتین ورق بر و نورد ورق، لازم است تا از قیمت گیوتین برقی و دستی و دیگر مدل ها مطلع باشید. قیمت گیوتین ها با توجه به اندازه آن ها، میزان کاربرد و برند سازنده متغیر است و بازه قیمتی متفاوتی را شامل می شود.

گیوتین برش ورق

از ورق‌های فلزی در ساخت قوطی‌های نوشابه، ظروف آشپزخانه، بدنه اتومبیل، بدنه و بال هواپیما، میزهای پزشکی، سقف ساختمان‌ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می‌شود. در تبدیل ورق به قطعات فلزی، از عملیات‌های مختلفی مانند عملیات‌های برشکاری، خم‌کاری، کشش عمیق، فرایندهای اتصال و مونتاژ ورق‌ها و … استفاده می‌شود. قبل از عملیات ورق کاری، ورق‌های بزرگ به ورق‌های کوچکتر برش داده می‌شوند و ورقه ای خام با ابعاد معین ساخته می‌شود. سپس ورق‌ها با قرار گرفتن در معرض تنش برشی شدید، برش داده می‌شوند. این کار معمولاً توسط یک پانچ و قالب انجام می‌شود.
هنگام برشکاری با گیوتین برش ورق، معمولاً باید بین دو تیغه قیچی مقداری فاصله وجود داشته باشد؛ که در اصطلاح آن را «لقی» می‌گویند. فاصله بین دو تیغه گیوتین برش ورق باعث می‌شود که تیغه‌ها با هم اصطکاک نداشته باشند و از سوی دیگر، برشکاری را آسان می‌کند. در گیوتین برش ورق، تیغه بالایی به طور عمودی حرکت می‌کند.


گیوتین مکانیک

از گیوتین مکانیک برای سرعت بخشیدن به عمل برش ورقه‌هایی که طول زیاد دارند، استفاده می‌شود. معمولاً در ساختار گیوتین مکانیک برای تأمین حرکت تیغه متحرک از مکانیزم لنگ استفاده می‌شود. گیوتین مکانیک برای بریدن ورق‌های فلزی تا ضخامت ۳۰ میلی‌متر قابل استفاده است.


مکانیزم گیوتین مکانیک

در گیوتین مکانیک، تیغه پایینی ثابت است. با عبور دادن تیغه بالایی عمودی از کنار تیغه پایینی، عمل برش انجام می‌شود. گیوتین مکانیک دو نوع دستی و ماشینی دارد. 


اجزای گیوتین مکانیک

اجزای گیوتین مکانیک عبارت‌اند از: بدنه، موتور، کلاچ، تیغه و نگه دارنده‌های ورق.
گیوتین ورق بر

ورق‌های فلزی با قرار گرفتن در معرض تنش برشی شدید، برش داده می‌شوند. برای بریدن ورق‌های فلزی از انواع قیچی‌های دستی، اهرمی و ماشینی استفاده می‌شود. قیچی‌کاری، یکی از فرایندهای برشکاری مکانیکی است. به وسیله قیچی می‌توان انواع ورق‌ها، میله‌ها و شمش‌ها را برید. یکی از انواع قیچی‌ها، گیوتین ورق بر است.
در قیچی کاری، تیغه‌ها که در طرفین قطعه قرار گرفته‌اند، به وسیله نیروی دست یا ماشین از کنار هم عبور داده می‌شوند و عمل برش انجام می‌پذیرد. برشکاری به وسیله قیچی عبارت است از بریدن یا قطع کردن بدون براده برداری به وسیله دو تیغه بُرنده که مخالف جهت یکدیگر حرکت می‌کنند و از کنار یکدیگر می‌گذرند.
برای سرعت عمل بیشتر در برش ورق با طول زیاد از گیوتین ورق بر استفاده می‌شود. در گیوتین ورق بر، تیغه پایینی ثابت بوده و به لبه میز قیچی سوار شده است . تیغه بالایی عمودی است و نسبت به تیغه پایینی دارای زاویه‌ای از ۱ تا ۶ درجه است. 

گیوتین مکانیک

از گیوتین ورق بر جهت برش ورق های سبک و نیمه سبک استفاده می شود. گیوتین الکترومکانیک دارای ۲ عدد پایه فولادی سوراخکاری شده و ۲ عدد فک می باشد که فک پایین ثابت و فک بالا به صورت متحرک بالا و پایین می شود.حرکت فک بالا با انتقال نیرو از گیربکس به چرخ دنده و از چرخ دنده به میلگاردان و از گاردان به ۲ عدد لنگ که متصل می شوند صورت می گیرد. قیچی ورق بر دارای یک قرار عقب جهت تنظیم اندازه برش ،تابلو برق ۳ حالته تک ضرب،رگباری و تنظیم تیغ است. این نوع گیوتین ها در سایزهای ۱ متر تا۳ متر و قدرت برش ۱ میل تا ۶ میل ساخته می شوند گیوتین ورق بر و نورد ورق را از ما استعلام قیمت بگیرید. دستگاه گیوتین ورق‌ بر دستگاه گیوتین ورق‌ بر در بسیاری از صنعت‌ها کاربرد دارد.  دستگاه گیوتین ورق‌ بر ، به ورق‌های فلزی فشار وارد می‌کند و آنها را به قطعات کوچکتر تبدیل می‌کند. تیغه‌های بالایی و پایینی   دستگاه گیوتین ورق‌ بر ، به ورق‌های فلزی فشار وارد می‌کنند؛ که اکثرا  از جنس فولادهای کروم دار مرغوب هستند. با استفاده از  دستگاه گیوتین ورق‌ بر ، می‌‍‌توان ورق‌های فلزی کوچک و بسیار صاف ایجاد کرد. با استفاده از  دستگاه گیوتین ورق‌ بر ، می‌توان انواع ورق‌های فلزی مثل ورق‌های روغنی را به شکل‌های مربع، زاویه‌دار، کراواتی و ... برش داد.  دستگاه گیوتین ورق‌ بر در انواع  دستگاه گیوتین ورق‌ بر پنوماتیکی،  دستگاه گیوتین ورق بر هیدرولیکی و  دستگاه گیوتین ورق بر مکانیکی وجود دارد. 

گیوتین هیدرولیک

از گیوتین هیدرولیک جهت برش ورق های سنگین با استفاده از مکانیزم روغن استفاده می شود. این دستگاه دارای دو عدد پایه ماشین کاری شده ۲ فک می باشد که فک پایین بصورت ثابت و فک بالا با فشار دو عدد جک هیدرولیک بر روی ورق فشار وارد می کنند. بعد از عملیات برش ۲ عدد جک در پایین فک را به سمت بالا هدایت می کنند. دستگاه گیوتین هیدرولیک به اصطلاح یک دستگاه چهار جک می باشد بدین معنا که 2 جک رفت و 2 جگ برگشت دارد. قرار عقب این دستگاه طبق سفارش دارای دو عدد پیچ بالسکرو است که با یک سرور موتور از تابلو برق جهت برش اندازه های مختلف با دقت بالا فرمان می گیرد.  قیچی ورق بر هیدرولیک در سایزهای مختلف از یک متر تا شش متر و قدرت برش از شش میل تا سی میل ساخته می شود. گیوتین هیدرولیک و نورد ورق را از ماشین سازی عبداله زاده استعلام قیمت بگیرید