حضور فعال و گسترده ترکیه در نمایشگاه صنعتی تهران

حضور فعال و گسترده ترکیه در نمایشگاه صنعتی تهران

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی یراق، ماشین آلات مبلمان و تجهیزات و صنایع وابسته، امروز (چهارشنبه 15 فوریه) با شرکت فعال 27 شرکت تولیدکننده از ترکیه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.


شرکت اورمای ترکیه؛ تاسیس سال 1970، تولیدکننده انواع نئوپان های ساده و روکش دار با حضور محمت جان، انداش اوزکان و خانم اینگیرت در این نمایشگاه شرکت کرده است.


انداش اوزکان در رابطه با همکاری و تجارت با شرکت های ایرانی به خبرنگار آناتولی گفت: حدود 15 سال است با شرکت پاکیان تبریز همکاری می کنیم و از بازار ایران راضی هستیم.


او همچنین تصریح کرد: حضور در نمایشگاه های ایران برای ما مهم و موثر است، اما مشکل تجارت با ایران را در حوزه مبادلات بانکی داریم.


وی افزود: 'متاسفانه با هر بانکی نمی توانیم کار مبادلات مالی را انجام دهیم و فقط از طریق بانک شهر در ایران این کار ممکن است. این مشکل را با دولت ترکیه هم مطرح کرده ایم، اما آن ها نیز منتظر پاسخ ایران هستند'.


شرکت کاپور (CAPPOR) نیز یکی دیگر از شرکت کنندگان ترک در نمایشگاه، تولید کننده قفل، یراق و تجهیزات آشپزخانه است.


جابر کسکین و ولکان یول آل به عنوان نمایندگان این شرکت از بازدیدکنندگان در غرفه آن استقبال می کنند.


ولکان شرکت در نمایشگاه را خوب ارزیابی کرد و گفت: 'این سومین نمایشگاهی است که در ایران شرکت می کنیم. یکی از فواید خوب آن، یافتن نماینده ارزشمند و فعال برای فروش در بازار ایران بوده است'.


شرکت آرازکو در تهران، نماینده این شرکت ترکیه ای در ایران است. مدیر این شرکت نیز همکاری با کاپور ترکیه را به دلیل کیفیت خوب محصولات بسیار خوب عنوان کرد.


شرکت برک فا (berk fa) ترکیه نیز از دیگر شرکت کنندگان است. اوزجان شنترک، نماینده ترک حاضر در غرفه این تولیدکننده نوارهای لبه ام دی اف است. او نیز حضور در بازار ایران را مفید دانست.


شرکت تی جی (te-ce) تولید کننده چسب گرانول، نوارهای ام دی اف- پی وی سی و ملامینه نیز به نمایندگی عبدالله جوشکون اوزل از ترکیه در این نمایشگاه حضور دارد.


این شرکت 6 سال است محصولات خود را از طریق همکاری با شرکت سیناچوب در ایران عرضه می کند. با این حال نماینده ترک شرکت با شوخ طبعی عنوان کرد: حتا هندوستان بیشتر از ایران از ما خرید می کند.

مشیان سازی عبداله زاده نیز یکی از کارخانجات مهم صنعتی در این نمایشگاه بود و با ارائه بروزترین ماشین آلات عایق کاری ( نورد ورق و ... ) مورد توجه بازدیدکنندگان و صنعتگران قرار گرفت