نخستین رویداد ملی نمایشگاهی به هم رسانی نوآوری ها و چالش های فناوری صنعت

به‌گزارش ماشین‌سازی به‌نقل از شاتا از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان نخستین رویداد ملی نمایشگاهی به‌هم‌رسانی نوآوری‌ها و چالش‌های فناوری صنعت لوازم خانگی و صنایع وابسته را همزمان با بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح کرد.

دسترسی مناسب به بازارهای محلی، منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی، امکان تأمین بخش قابل توجهی از مواد اولیۀ زنجیره در داخل کشور، تنوع گسترده محصولات با دامنه‌های قیمتی متفاوت برای دهک‌های مختلف جامعه، بومی‌سازی بخش زیادی از طراحی، دانش فنی و خدمات فنی و مهندسی و اشتغالزایی بالا در زنجیرۀ صنعت لوازم خانگی، به‌ویژه حوزه فروش و خدمات پس از فروش، از مزیت‌های صنعت لوازم خانگی کشور به‌شمار می‌آید.

رویداد ملی نمایشگاهی به‌هم‌رسانی نوآوری‌ها و چالش‌های فناوری صنعت لوازم خانگی و صنایع وابسته در راستای بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی در حوزۀ ارتقاء و انتقال فناوری و توجه به ظرفیت‌های حوزۀ صنعت لوازم خانگی و تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت کالای وارداتی و توجه بیشتر در حمایت از تولیدات داخلی و کالای ایرانی در صنعت لوازم خانگی و صنایع وابسته با همکاری مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شبکۀ فن بازار ملی ایران برگزار شده است.

نمایش دستاوردها و نیازهای فناوری، تسهیل در ایجاد شبکه‌ای از عرضه و تقاضای فناوری، توسعۀ همزمان عرضۀ فناوری و شناسایی تقاضا، معرفی فناوری‌های روز و برتر، ارائۀ ایده‌ها و طرح‌های اجرایی نو و منتخب، به‌هم‌رسانی متقاضیان و عرضه‌کنندگان فناوری، برگزاری استارتاپ دمو، ارائۀ چالش‌ها و تقاضای فناوری و راهکارهای علمی و تخصصی رفع چالش‌ها و نیازهای فناوری توسط فناوران و بومی‌سازی فناوری صنعت لوازم خانگی و صنایع وابسته با حضور شرکت‌های دانش بنیان، سرمایه‌گذاران، نخبگان علمی و اساتید دانشگاهی، از مهمترین اهداف این رویداد ملی است.

نخستین رویداد ملی نمایشگاهی به‌هم‌رسانی نوآوری‌ها و چالش‌های فناوری صنعت لوازم خانگی و صنایع وابسته با حضور برندهای مطرح صنعت لوازم خانگی کشور در چهار بخش 'عرضۀ فناوری'، 'دستاوردهای فناوری'، 'تقاضای فناوری' و 'اکوسیستم صنعت لوازم خانگی' از 25 لغایت 28 آبان در سالن 43 بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا شده است.
صنعت ماشین سازی و به خصوص ماشین الآت عایق کاری (نورد ورق و ... ) یکی از قدیمی ترین و بروزترین صنایع ماشین سازی در ایران است