دریل رادیال

دریل رادیال

استفاده از ماشین دریل رادیال کار سوراخکاری را راحت می کند. با یک گیربکس چند دنده دور دستگاه بسته به نیاز اپراتور کنترل می شود. در حال حاضر دریل رادیال چینی در سایزهای بازو ۸۰ سانت مورس ۳۰ و بازو ۱۶۰ سانت موس ۵۰ در بازار موجود می باشد. 
دستگاه دریل رادیال و نورد ورق از مهم ترین ماشین آلات صنعتی هستند. از ماشین دریل رادیال برای سوراخکاری بر روی قطعات بزرگ استفاده می‌شود. از ماشین دریل رادیال زمانی استفاده می‌شود که امکان سوراخکاری با سایر دریل‌ها وجود نداشته باشد. با استفاده از ماشین دریل رادیال، می‌توان با توجه به محل سوراخکاری، عملیات موردنظر را انجام داد.

دریل رادیال

ماشین دریل رادیال، نوعی ماشین از نوع دریل است؛ که در آن گیربکس بر روی بازو حرکت می‌‌کند. از ماشین دریل رادیال، به منظور انجام سوراخکاری نقطه به نقطه بر روی قطعات بزرگ و قطعات فولادی استفاده می‌شود. گیربکس ماشین دریل رادیال در جهت‌های مختلف حرکت می‌کند و به راحتی عملیات ماشینکاری را انجام می‌دهد. در بسیاری از فعالیت‌های صنعتی از ماشین دریل رادیال استفاده می‌شود. در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، ریخته‌گری، قالب‌سازی، خودروسازی و بسیاری از صنعت‌های دیگر از ماشین دریل رادیال استفاده می‌شود.