نورد ورق

دستگاه نورد ورق به دو شکل نورد هیدرولیک و نورد گیربکسی موجود است. نورد گیربکسی 3 غلتک جهت رول کردن ورقهای سنگین کاربرد دارد.
کارکرد این نوع نوردها بصورت سه غلطک به حالت مثلث می باشد که غلطک بالا به وسیله ۲ عدد جک هیدرولیک بر روی ورق بار وارد می کنند و ۲ غلطک پایینی با چرخش چپ و راست به ورق فرم می دهند.
در انتهای این نوردها شفتهایی تعبیه شده که با سفارش قالبهای مختلف می توانند نبشی، سپری و پروفیل و ... را گرد کند.
این مدل نوردها از سایز ۱ تا ۵ متر با ضخامت ۴ میل تا ۴۰ میل قابل سفارش می باشند.

نورد ورق گیربکسی

در نورد ورق گیربکسی، ورق را در میان غلتک های نورد صفرزن قرار می دهند. غلتک های دستگاه نورد، در جهت مخالف یکدیگر می چرخند و انرژی لازم برای فرایند نورد ورق را فراهم می کنند. فاصله بین غلتک ها در نورد 3 غلطک تا حدودی کمتر از ضخامت فلز است.

در نورد ورق گیربکسی، ورق را در میان غلتک های نورد صفرزن قرار می دهند. غلتک های دستگاه نورد ورق گیربکسی، در جهت مخالف یکدیگر می چرخند و انرژی لازم برای فرایند نورد ورق را فراهم می کنند. فاصله بین غلتک ها در نورد ورق گیربکسی تا حدودی کمتر از ضخامت فلز است.

نورد تیرآهن

یکی از مراحلی که قبل از تولید تیرآهن انجام می شود، نورد تیرآهن است. نورد تیرآهن به دو روش نورد سرد و نورد گرم انجام می شود که هریک نقاط قوت و ضعف خود را دارند. برای مثال نورد تیرآهن سرد سختی و دوام بالاتری نسبت به نورد گرم دارد و نورد تیرآهن گرم انعطاف پذیری بالاتری دارد.

نورد لوله و پروفیل

در هنگام تولید لوله و پروفیل، ممکن است لازم باششد تا لوله و پروفیل گرد شوند یا  به شکل نیم کره هلالی در آیند. در این هنگام می توان از نورد لوله و پروفیل استفاده کرد. در فرایند نورد پروفیل و لوله، این مقاطع از لحاظ ظاهری به شکل گرد و هلالی در می آیند. نورد نبشی نیز یکی دیگر از انواع روش های نورد است که کاربرد زیادی در صنعت دارد.


نورد ورق

نورد ورق از دو طریق نورد سرد و نورد گرم انجام پذیر است. در نورد سرد، ضخامت ورق کاهش پیدا می‌کند و نقطه تسلیم حذف می‌شود. در نورد گرم، فلز را از بین دو غلتک که خلاف جهت یکدیگر می‌چرخند، عبور می‌دهند. از مزایای نورد ورق می‌توان به بهترشدن سطح، راحت شدن روغنکاری، تولید ورق‌های نازک و ورق‌هایی با استحکام بالا اشاره کرد.

نورد پروفیل

نورد پروفیل، فرآیندی است که در آن یک عنصر با شعاع یا قطر دلخواه سازمان‌دهی می‌شود. نورد پروفیل با فشار مناسب در یک غلتک انجام می‌شود. به عنوان مثال برای ساختمان‌های منحنی، پروفیل‌های توربین‌های بادی و سایر قسمت‌هایی که به نوعی خمش نیاز دارند، از نورد پروفیل استفاده می‌شود.
همه صنایع از نورد پروفیل سود می‌برند، زیرا نورد منجر به صرفه جویی در رابطه با فرآیندها می‌شود. به عنوان مثال، در جوشکاری صنایع معمولی بخش ساخت و ساز، صنعت بادی، صنعت حمل و نقل و صنایع دریایی از نورد پروفیل استفاده می‌شود. مشتریان می‌توانند با توجه به نیازهایشان، نورد پروفیل مورد نظر را سفارش دهند و انواع اتصالات را ایجاد کنند.

نورد لوله
از دستگاه نورد لوله، برای شکل دهی ورق به شکل استوانه با قطر بزرگ استفاده می‌شود. دستگاه نورد لوله انواع مختلفی دارد؛ که با توجه به نیاز خود، باید دستگاه نورد لوله مناسب را انتخاب کنید. یک دستگاه نورد لوله خوب، قدرت فرم دهی بالایی دارد. برای خرید دستگاه نورد لوله مورد نظر، باید بدانید که چه سایزی از لوله را می‌خواهید فرم‌دهی کنید. برای شکل دهی ورق به شکل لوله مد نظرتان، بهترین انتخاب استفاده از دستگاه نورد لوله است.

دستگاه نورد

دستگاه نورد انواع مختلف ورق‌های فلزی را به شکل گرد یا مخروطی در می‌آورد. دستگاه نورد از بخش‌های قفسه، غلتک، یاتاقان و محفظه محافظت از یاتاقان تشکیل شده است. دستگاه نورد دو غلتک استوانه‌ای دارد که با نیروی وارده توسط موتور در سمت مخالف نسبت به یکدیگر حرکت می‌کنند. دو غلتک استوانه‌ای در داخل یک محفظه ای به نام قفسه قرار داده می‌شوند؛ قفسه‌ها طبق تعداد قالب و طراحی، انواع مختلفی دارند که عبارت‌اند از: قفسه دو غلتکی، قفسه سه غلتکی، اقماری و غیره.
دستگاه نورد با توجه به این که می‌خواهید چه سایزی از تیرآهن، لوله یا پروفیل را فرم دهی کنید؛ انواع مختلفی دارد. از دستگاه نورد برای شکل دادن فلزات و کاهش ضخامت مقاطع مختلف فلزی استفاده می‌شود. در دستگاه نورد، شمش فلزی با عبور از بین یک یا چند جفت غلتک تغییر شکل می‌دهد. با نورد مجدد شمش‌ها، می‌توان آن‌ها را تبدیل به محصولات تمام شده‌ای مانند ریل‌های قطار، میله یا لوله کرد. تقریباً ۹۰٪ از کل محصولات فلزی حداقل یک بار عملیات نورد را تجربه می‌کنند. اکثر مواد مثل فولاد، آلومینیوم، مس، برنج و غیره را می‌توان به کمک دستگاه نورد، نورد کرد.

قفسه‌های نورد دوغلتکی
یکی از انواع قفسه‌های دستگاه نورد، قفسه نورد دو غلتکی است. در این نوع از قفسه‌ها برای کاهش ضخامت، چرخش دو طرفه رول‌ها انجام می‌شود.

 قفسه‌های نورد سه غلتکی
در قفسه‌های نورد سه غلتکی، رول میانی در خلاف جهت حرکت می‌کند و رول بالایی و پایینی در جهت یکسان حرکت می‌کنند. اگر از این قفسه‌ها استفاده شود به حرکت رفت و برگشت نیازی نیست. توسط قفسه‌های نورد سه غلتکی، امکان نورد ورق با  ضخامت ۶ میلی‌متر وجود دارد و می توان آن را  به ۲۰ میکرومتر تبدیل کرد. در انواع دیگر از دستگاه های نورد هم امکان شکل دهی به فولاد وجود دارد. از دستگاه نورد در نورد سرد و گرم، به منظور کاهش نیروی لازم برای نورد و جلوگیری قابل ملاحظه از خمش غلتک‌های کاری برای تولید تختال‌ها، تسمه‌های عریض و ورق‌ها استفاده می‌شود. نسبت قطر غلتک‌های کاری به قطر غلتک های پشتیبان معمولا ۱ به ۳ است. غلتک‌های پشتیبان از خمش غلتک‌های کاری تا حد زیادی جلوگیری می‌کنند. 

قفسه‌های نورد چهار غلتکی
به منظور افزایش یکنواختی ضخامت ورق‌های نازک، از قفسه‌های نورد چهار غلتکی استفاده می‌شود. در قفسه‌های نورد چهار غلتکی، غلتک‌های کاری به وسیله دو غلتک پشتیبان، پشتیبانی می‌شوند. قطر غلتک های کاری کم است و غلتک های پشتیبان از خمش غلتک‌های کاری جلوگیری می کنند.