نورد فلز با دقت: چرا باید برای شما مهم باشد

نورد فلز با دقت: چرا باید برای شما مهم باشد

نورد ورق ، فرآیند کاهش و یکسان سازی ضخامت ورق یک شکل هنری است. اگرچه کار با کمک ماشین‌های بسیار تخصصی انجام می‌شود، اما این کار هنوز یک فرآیند چند مرحله‌ای است که به مهارت، مهارت و تدبیر اپراتورها نیاز دارد. با ترکیب مناسب تجهیزات، مهارت و مواد ورق، می توان فهرستی بی حد و حصر از محصولات بسیار سازگار و برتر ایجاد و استفاده کرد.
تمام نورد ورق شده به یک اندازه ساخته نمی شوند.
در صنعت ساخت ورق، نورد صفحه یک جنبه فوق العاده مهم از یک فرآیند پیچیده است. این هم یک علم است. اگرچه اکثر ورق نورد شده به طور طبیعی دارای برخی عیوب جزئی و عیوب سطحی به دلیل ناخالصی های ورق هستند، اپراتورهای بزرگ دستگاه قادر خواهند بود تقریباً هر صفحه ورق را به قطعات بسیار کاربردی تبدیل کنند که انتظارات شما را برآورده یا فراتر از آن باشد.

نتایج بهینه نورد صفحه نیاز به:

اپراتورهای رول با تجربه. تاجران ماهر باید دانش جامعی در مورد ورق، تکنیک های نورد و اقدامات پیشگیرانه داشته باشند تا از اشتباهات جلوگیری کنند (یا در صورت وقوع آنها اصلاح شوند). این سطح مهارت از طریق سالها تجربه در صنعت کار با تیم های سازنده در تلاش مشترک برای موفقیت به دست می آید.
ماشین آلات برتر در صنعت. هنگام تحقیق در مورد سازندگان ورق بالقوه برای یک پروژه، زمان صرف کنید تا در مورد قابلیت‌های ماشین آنها و اینکه چقدر این ماشین‌ها در مورد نوع کاری که باید تکمیل شود، بیاموزید. همه ماشین ها به یک اندازه ساخته نمی شوند. این برای نورد ورق نیز صادق است. برخی از ماشین ها، مانند ماشین خم کن 4 رول پارمیگیانی، در مقایسه با ابزارهای مشابه، در سطح بالاتری از دقت عمل می کنند. این بدان معنی است که ورق نورد با سهولت و سرعت بیشتری تولید می شود و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شرکت ها می شود.

اشتباه رایجی که پیمانکاران و شرکت های صنعتی و تجاری مرتکب می شوند این است که معتقدند 'خوب' خوب خواهد بود. متأسفانه، فکر صرفه جویی در هزینه های کمی در یک پروژه، اهمیت کاردستی با کیفیت، تخصص و تولید استثنایی را تحت الشعاع قرار می دهد. اما حقیقت این است که نورد ورق یکی از مهمترین مراحل استاز ساخت ورق اگر مطابق با بالاترین استانداردها تکمیل نشود، نقص های جدی مانند ترک، حفره، امواج یا تاب برداشتن می تواند ایجاد شود. این می تواند یکپارچگی ساختاری و قابلیت اطمینان هر محصول نهایی را تحت تاثیر قرار دهد. خواه این کار شامل تیرهای فولادی، سیلوهای مزرعه، مسیرهای ترن هوایی یا هر چیز دیگری باشد، شما به محصولات نهایی خود بستگی دارید که هر بار عملکرد کامل، ایمن و قابل اعتماد داشته باشند. هر گونه مسئولیت بالقوه مرتبط با ورق کاری معیوب ارزش ریسک را ندارد.

ماشین‌های نورد ورق پایین‌تر ممکن است بتوانند ورق‌های ورق را به‌اندازه کافی نورد کرده و شکل دهند، اما مراقب باشید، محصول نهایی ممکن است در نهایت کم‌نقص باشد. هنگامی که خود رول ها از مواد بی کیفیت تر ساخته می شوند، این در نهایت می تواند بر استحکام و دوام آنها تأثیر بگذارد. این به نوبه خود بر محصول نهایی که خارج می شود تأثیر می گذارد. غلتک های معیوب ورق های ورق تولید می کنند که ضخامت های ناهمواری دارند (معروف به اثر ساعت شنی یا اثر بشکه). این ضخامت‌های ناهموار به این معنی است که محصولات تولیدی ممکن است نتوانند مشخصات پروژه را برآورده کنند یا فشارهای لازم برای برآورده کردن استانداردهای ایمنی را تحمل کنند. نیاز به بازگشت به عقب برای ایجاد تغییرات لازم می تواند بسیار پرهزینه باشد، هم از نظر مهلت زمانی و هم از نظر محدودیت های بودجه. هیچ کس وقت ندارد با آن مقابله کند!

منبع:swantonweld