ذخیره سازی ورق فلزی: چرا مهم است و چگونه آن را بهبود ببخشید

ذخیره سازی ورق فلزی: چرا مهم است و چگونه آن را بهبود ببخشید

ذخیره سازی مناسب ورق فلزی یا نورد ورق باید در اولویت اول تولیدکنندگان قرار گیرد زیرا مزایای زیادی دارد که همه آنها تأثیر مثبتی بر روی قیمت نهایی و بازدهی بالایی از سرمایه گذاری دارند. برعکس، هزینه های ذخیره سازی ورق فلزی نامرغوب --- که می تواند قابل توجه باشد --- ارزش تلاش را دارد.

چرا ذخیره سازی ورق فلز مهم است

ایمنی کارگران

طبق گزارش شورای ملی ایمنی ، صدمات محل کار سالانه بیش از 160 میلیارد دلار برای شرکت ها هزینه دارد . علاوه بر هزینه مراقبت های پزشکی و افزایش حق بیمه، آسیب های جدی محل کار می تواند منجر به کاهش بهره وری ناشی از غیبت کارگران شود.

ورق های فلزی می توانند باعث پارگی های جدی و سایر آسیب های محل کار شوند، به خصوص زمانی که پالت های مواد به طور تصادفی روی زمین قرار می گیرند. ذخیره سازی مناسب ورق های فلزی، به ویژه در قفسه هایی که لبه های مواد در معرض دید نیستند، و یک برنامه آموزشی خوب فکر شده برای جابجایی مواد، خطر آسیب را کاهش می دهد.

ردیابی موجودی بهتر و مدیریت کارآمدتر مواد

پالت های تصادفی روی زمین ردیابی ورق فلزی موجود در انبار را دشوار می کند. این می تواند منجر به سفارشات غیرضروری مواد و صرف زمان اضافی برای یافتن مواد خام شود که همه اینها باعث هزینه و زمان تولیدکنندگان می شود. از دست دادن کارایی همچنین می تواند فرآیندهای ساخت را به تاخیر بیاندازد و مهلت های پروژه را با مشکل مواجه کند.

از طرف دیگر، یک سیستم ذخیره‌سازی ورق فلزی با مدیریت خوب با برچسب‌گذاری، تخلیه مواد را از کامیون‌ها و یافتن و انتقال مواد به منطقه تولید (به‌ویژه سیستم‌های ذخیره‌سازی که در آن تجهیزات دیگری برای بارگیری و تخلیه مورد نیاز نیست، آسان می‌کند) . ). نتیجه یک فرآیند کارآمد با زمان حمل سریع مواد و موجودی مواد آسان است.

آسیب مادی کمتر

هنگامی که مواد به طور تصادفی در یک منطقه قرار می گیرند، آسیب رساندن به ورق فلز برای اپراتورها آسان است. در حالی که اغلب می توان آن را تعمیر کرد، تعمیر مواد نیاز به زمان دارد و در نهایت می تواند منجر به از دست دادن موادی شود که باید در تولید استفاده شود. همچنین ممکن است سازندگان مجبور باشند ورق فلزی اضافی را سفارش دهند تا مواد کافی برای پروژه مشتریان را به دست آورند و زمان و هزینه بیشتری به فرآیند اضافه کنند.

بازده بالای سرمایه گذاری
ذخیره سازی مناسب ورق های فلزی هم از نظر زمان و هم از نظر بودجه نتیجه می دهد. یک سیستم ذخیره سازی ورق فلزی عمودی بادوام بازده بالایی در سرمایه گذاری هنگام ارزیابی نتایج به همراه دارد: تلفات مواد کمتر و سفارشات کمتر، حمل و تولید سریعتر مواد و فضای بیشتری برای کارهای سودآور. بسیاری از شرکت ها از سیستم ذخیره سازی عمودی استفاده کرده اند تا بتوانند از فضای کف برای ایجاد قابلیت ها و ظرفیت های خود استفاده کنند. علاوه بر این، زمانی که فضا به حداکثر می رسد، برخی از شرکت ها دریافته اند که نیازی به گسترش یا خرید امکانات اضافی برای تولید و ذخیره سازی ندارند.

به همین ترتیب، زمان صرف شده برای ذخیره سازی ورق فلز نیز به نتیجه مطلوب کمک می کند. انتخاب مناسب فضایی با شرایطی که مواد را قابل استفاده نگه می دارد و اجرای برنامه های جابجایی مواد سالم منجر به عملیات ساخت کارآمدتر و سودآورتر می شود.
نکاتی برای ذخیره سازی بهتر ورق فلز
ذخیره سازی ورق فلز خیلی پیچیده نیست، اما دستورالعمل های کلی وجود دارد که باید رعایت شود.

محل نگهداری را تمیز و منظم نگه دارید.
منطقه ای که ورق فلز در آن ذخیره می شود تقریباً به اندازه خود ماده مهم است. تمام مواد خام باید روی پالت ها در مکانی خشک و دارای تهویه مناسب نگهداری شوند تا از آسیب رطوبت جلوگیری شود. دمای منطقه باید کنترل شود، زیرا رطوبت می تواند عامل اصلی آسیب یا خوردگی باشد. منطقه باید تمیز، عاری از هرج و مرج و منظم باشد تا مواد به راحتی پیدا شود و خطر آسیب به حداقل برسد.  

حتی در یک محل ذخیره سازی که به خوبی نگهداری می شود، اعضای تیم باید به طور منظم ورق های فلزی را برای علائم آسیب و خوردگی بررسی کنند. تمام ورق های فلزی آسیب دیده باید در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

رویه های رسیدگی دقیق به مواد را تنظیم کنید.
جابجایی سریع مواد بخش بزرگی از افزایش بهره وری است، اما سرعت باید با جابجایی دقیق مواد همراه شود. جابجایی 'بی احتیاطی' مواد احتمال آسیب دیدگی کارگران و آسیب مواد و قفسه را افزایش می دهد. آموزش صحیح کلیدی است. کارکنانی که در جابجایی مواد دخیل هستند باید آموزش ببینند تا از کشیدن یا سر خوردن ورق فلزی خودداری کنند و از تجهیزات جابجایی مناسب مانند لیفتراک و جرثقیل هنگام جابجایی مواد خام استفاده کنند. همچنین باید به کارمندان آموزش داده شود که از پوشش های محافظ مانند ورق های پلاستیکی یا مقوا برای پوشاندن ورق های فلزی و محافظت در برابر گرد و غبار و کثیفی استفاده کنند.

سیستم ذخیره سازی ورق فلزی خود را با دقت انتخاب کنید.

یک جایگزین کارآمدتر برای ذخیره سازی کف، سیستم ذخیره سازی ورق فلزی است. چندین گزینه وجود دارد، از جمله قفسه های ذخیره سازی ورق فلزی افقی و عمودی . اعضای تیم باید به دقت گزینه های خود را در نظر بگیرند و قفسه هایی را انتخاب کنند که از هر اینچ یا فضای افقی و عمودی استفاده می کنند. هنگامی که ارتفاع سقف کافی وجود دارد، سیستم های ذخیره سازی ورق فلزی عمودی دارای امتیاز اضافی در پاکسازی فضای کف هستند تا بتوان از آن برای سایر عملیات استفاده کرد. چه افقی یا عمودی، سیستم ذخیره سازی ورق فلزی مناسب، محکم است و قادر به تحمل وزن مواد است.

ورق های فلزی را نباید خیلی بلند روی قفسه ها چیده شود زیرا این امر می تواند خطر تصادف کارگران و آسیب به مواد اولیه را افزایش دهد. هنگام خرید یک سیستم ذخیره سازی ورق فلزی، اعضای تیم باید سیستم های ذخیره سازی ورق فلزی مدولار را در نظر بگیرند زیرا زمانی که به ذخیره سازی ورق فلز بیشتری نیاز است می توان آنها را روی هم چید.

هنگام انتخاب سیستم ذخیره سازی ورق فلزی مناسب، برچسب زدن نیز مورد توجه قرار می گیرد. سیستم‌های ذخیره‌سازی ورق فلزی با برچسب، ردیابی مقدار مواد خام موجود، دسترسی به مواد مناسب و بهبود زمان جابجایی مواد را آسان می‌کنند. چندین سیستم مختلف برچسب گذاری وجود دارد که می توان از آنها برای شناسایی نوع و اندازه ورق فلزی موجود در انبار استفاده کرد.

نتیجه
ذخیره سازی مناسب ورق فلزی یک فرآیند مداوم است که ارزش تلاش را دارد. بهترین سیستم های ذخیره سازی ورق فلز از کارگران و مواد محافظت می کند و با ردیابی آسان و جابجایی کارآمدتر مواد، بهره وری را افزایش می دهد.
منبع:steelstackusa