ورق فولادی کورتن منحنی

ورق فولادی کورتن منحنی

ورق فولادی کورتن منحنی

فولاد کورتن (یا فولاد Cor-Ten) یک فولاد هوازدگی است که در برابر خوردگی مقاوم است اما ضد زنگ نیست. صفحات فولادی کورتن منحنی به طور گسترده در محوطه سازی یا سایر برنامه های کاربردی در فضای باز از جمله دیوارهای حائل، صفحه نمایش، نرده ها و ویژگی های آتش استفاده می شود. پارک ها دارای این ماده از نظر زیبایی شناختی در امتداد مسیرها و راه های سبز هستند. معماران منظر اغلب از این ماده تقریباً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری برای استفاده در مناظر استفاده می کنند زیرا طول عمر آن برای سال هاست

کورتن منحنی

بازسازی‌هایی که در The Patsy Cline Memorial انجام می‌شوند، به دلیل جذابیت زیبایی‌شناختی، از صفحات فولادی کورتن منحنی استفاده می‌کنند. پتسی کلین (8 سپتامبر 1932 - 5 مارس 1963) یکی از تأثیرگذارترین خواننده های قرن بیستم و یکی از اولین هنرمندان موسیقی کانتری بود که با موفقیت وارد موسیقی پاپ شد. در مارس 1963، کلاین در یک نمایش منافع در کانزاس سیتی، کانزاس ظاهر شد. برای بازگشت به خانه، او همراه با دیگر هنرمندان کشوری سوار هواپیما شد. در مواجهه با هوای بد، هواپیما در خارج از کامدن، TN سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند. بنای یادبودی در The Patsy Cline Memorial (2.8 مایلی شمال کامدن) در محل تاریخی سقوط هواپیما که جان پتسی کلاین، کابوی کوپاس، هاوکشاو هاوکینز و خلبان آنها رندی هیوز را گرفت، قرار دارد. محصولات نورد فلزی شیکاگو صفحات فولادی کورتن A588 نورد شده را برای دیوارهای حائل ارائه می دهد. فولاد کورتن توسط معمار برای پتینه متمایز زنگ زده آن انتخاب شد. این پوشش محافظ طبیعی و در عین حال پایدار به عنوان یک دفاع در برابر خوردگی بیشتر عمل می کند. فولاد در حال هوازدگی بدون زنگ زدگی وارد می شود و هنگامی که برای مدتی در معرض عناصر قرار می گیرد ظاهری شبیه زنگ ایجاد می کند. فولاد هوازدگی معمولاً در سازه هایی استفاده می شود که دوام بیشتر همراه با چرخه عمر طولانی تر به دلیل ویژگی های مقاوم در برابر خوردگی آنها مهم است. همچنین برای بسیاری از کاربردها در حالت بدون رنگ مناسب است. فولاد در حال هوازدگی بدون زنگ زدگی وارد می شود و هنگامی که برای مدتی در معرض عناصر قرار می گیرد ظاهری شبیه زنگ ایجاد می کند. فولاد هوازدگی معمولاً در سازه هایی استفاده می شود که دوام بیشتر همراه با چرخه عمر طولانی تر به دلیل ویژگی های مقاوم در برابر خوردگی آنها مهم است. همچنین برای بسیاری از کاربردها در حالت بدون رنگ مناسب است. فولاد در حال هوازدگی بدون زنگ زدگی وارد می شود و هنگامی که برای مدتی در معرض عناصر قرار می گیرد ظاهری شبیه زنگ ایجاد می کند. فولاد هوازدگی معمولاً در سازه هایی استفاده می شود که دوام بیشتر همراه با چرخه عمر طولانی تر به دلیل ویژگی های مقاوم در برابر خوردگی آنها مهم است. همچنین برای بسیاری از کاربردها در حالت بدون رنگ مناسب است.
برای این پروژه، صفحات فولادی کورتن به شکل‌ها و اندازه‌های خاص با سوراخ‌هایی در مکان‌های خاص در هر طرح معماری بریده شدند. سپس هر صفحه به شعاع جداگانه ای نورد شد تا انحنای دیوارهای حائل را تشکیل دهد.
این ورق با نورد ورق کاملا متفاوت میباشد.

منبع:www.cmrp.com