اره نواری

جزو ابزارهایی است که امروزه در بیشتر کارگاه ها دیده می شود. این نوع اره را بسته به نوع استفاده می توان به صورت عمودی یا افقی و یا حتی به صورت کج برای ایجاد برش های مختلف استفاده کرد.
اره نواری تا مدت ها پس از اختراعش تنها در کارگاه های چوب مورد استفاده قرار می گرفت. با این حال پس از مدتی کارگاه داران فلز دریافتند که می توان از دستگاه اره نواری برای ایجاد برش های باریک، برش مقاطع فولادی سریع و کارآمد روی فلزات استفاده کرد و در زمان و هزینه ها صرفه جویی کرد.
برش های انجام شده توسط اره نواری به سبب وجود دندانه های دقیق روی اره از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند.
اره نواری توسط برندهای مختلفی در سرتاسر جهان تولید و عرضه می شوند.


یکی از اصلی‌ترین وسایل در صنعت، اره نواری و نورد ورق است؛ که در اندازه‌های مختلف با کاربرد‌های مختلف وجود دارد. اره نواری به دلیل داشتن سرعت و دقت بالا، در برش انواع فلزات همچون فولاد ، آلومینیوم ، مس ، برنج و … استفاده می‌شود. اره نواری یک تیغه دارد که دارای دندانه‌های دقیق و منظم است. در بعضی مواقع جنس خود تیغه با دندانه‌های تیغه یکی هست و در بعضی دیگر از انواع اره نواری، جنس تیغه‌ها و دندانه‌های تیغه متفاوت است. تیغه اره نواری، توسط فلکه که یک بدنه مستحکم و دو محوری است، در جای خود محکم و کشیده می‌شود و یکی از فلکه‌ها توسط گیربکس به موتور وصل می‌شود و سپس اره نواری شروع به برش قطعات می‌کند.

اره نواری از نظر ظاهری دو نوع افقی و عمودی دارد. از نوع عمودی اره نواری برای برش پارچه، چوب، چرم، سنگ و غیره استفاده می‌شود و از نوع افقی برای برش فلزات و چوب استفاده می‌شود. از مزایای اره نواری، می‌توان به هدر رفت کمتر و راحتی کار اپراتور اشاره کرد.


قیمت اره نواری

قیمت اره نواری با توجه به متریال به کار رفته در ساخت آن و همچنین مدل آن تعیین می شود. هر چقدر تیغه اره نواری تیزتر باشد و بدنه آن جنس بهتری داشته باشد، قیمت اره نواری بالا می رود. پیشنهاد می شود قبل از خرید اره نواری نسبت به استعلام قیمت اره نواری اقدام فرمایید.

اره نواری

اره نواری قابلیت برش کلیه مقاطع فولادی و استیل را دارد. این ماشین ها دارای دو عدد فلکه هستند که تیغ اره بروی آنها سوار شده و فلکه ها با یک موتور گیربکس به چرخش در می آیند که دستگاه شروع به برش کاری می کند. اره نواری دارای یک گیره می باشد که بصورت دستی یا با جک هیدرولیک باز و بسته می شود. در مدل فول این ماشین ها مکانیزم فیلر برقی وجود دارد که خود دستگاه قطعه کار را به سمت جلو طبق فرمان و سایز از قبل تنظیم شده هدایت می کند و سرعت دستگاه نیز قابل تنظیم است. برای انجام دقیق ترین و صاف ترین برش مقاطع فولادی بدون پلیسه از دستگاه اره نواری استفاده می شود. اره نواری در سایزهای ۳۲۰،۳۵۰،۵۵۰ و یک متر موجود می باشد. از دستگاه اره نواری  بسیار در صنعت فلزکاری استفاده می‌شود. با استفاده از دستگاه‌های اره نواری ، می‌توان با دقت بسیار بالا تمامی فلزات را برش داد. یکی از بهترین ویژگی‌های دستگاه اره نواری این است که دستگاه اره نواری برش بسیار باریکی دارد و باعث می‌شود مواد کمتری هدر بروند. نکات حائز اهمیت در خرید اره نواری دستگاه اره نواری انواع مختلفی دارد. جهت خرید اره نواری مناسب، باید به ابعاد برش و زاویه برش توجه داشته باشید؛ که با توجه به اندازه قطعه و زاویه برش موردنظر، اره نواری مناسب را تهیه کنید. انواع مختلف اره نواری مثل اره نواری تک ستون، اره نواری دو ستون، اره نواری سری بر، سروو موتورها و اره نواری طول بر وجود دارند؛ که می‌توانید با توجه به نیاز خود، دستگاه اره نواری موردنظر را خریداری کنید.  دستگاه اره نواری فولادبر و دستگاه اره نواری آهن‌بر نیز از دیگر محصولات اره نواری ماشین سازی عبداله زاده هستند؛ که در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌گیرند. از ویژگی‌های مناسب دستگاه اره نواری فولادبر می‌توان به سرعت بالا، هدررفت کم، عمر زیاد، خطر جانی کم و دقت بالا اشاره کرد. از ویژگی‌های مناسب دستگاه اره نواری آهن‌بر می‌توان به دقت و سرعت بالا، داشتن مدارهای الکترونیک قوی و داشتن بهترین موتورها و گیربکس‌ها اشاره کرد.