خم کن ورق دستگاهی است که با وارد کردن یک یا چند نیروی خارجی به ورق فلزی، باعث تغییر شکل ورق می شود. لازم به ذکر است که دستگاه خم کن این فرایند را بدون تغییر دادن خواص ورق انجام می دهد.

خم کن ها در چندین مدل مختلف تولید و در بازار عرضه می شوند که از مهم ترین آن ها می توان به خم کن دستی، خم کن نیمه برقی و خم کن فول اتوماتیک اشاره داشت.


خم کن ورق دستی

خم کن ورق دستی که امروزه به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد، بیشتر کاربردش در تا زدن ورق بوده و استفاده چندانی در خم کردن ورق ندارد.


خم کن ورق نیمه برقی

در خم کن نیمه برقی لود و آنلود ورق ها و همچنین تنظیم ورق در دستگاه توسط افراد انجام شده و مابقی فرایند خم کاری ورق توسط ماشین آلات به صورت خودکار انجام می شود.


خم کن ورق فول اتوماتیک

علاوه بر خمکن ورق دستی و برقی، مدل دیگری در بازار وجود دارد که تمامی مراحل خم کردن ورق را به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می دهد. با استفاده از خمکن فول اتوماتیک، نیاز به نیروی انسانی به حداقل رسیده، سرعت خطوط تولید بالاتر می رود و خطاهای انسانی به کمترین میزان خود می رسند.


قیمت خم کن ورق

دستگاه خم کن ورق و نورد ورق بسته به میزان اتوماسیون و ویژگی های دیگری که دارد، قیمت متفاوتی دارد. برای تعیین قیمت خم کن ورق، در مرحله اول باید به اتوماتیک یا دستی بودن آن توجه کرد. پس از آن توجه به ویژگی هایی مانند ضخامت ورق، جنس ورق و تعداد غلطک ها فاکتور هایی هستند که در خرید خم کن ورق تاثیرگذار هستند.


خمکن فول اتوماتیک

خمکاری فلز، تغییر شکل دادن به فلزهنگام اعمال نیرو است. به این منظور فلز با یک زاویه خم می‌شود و شکل مورد نظر را به خود می‌گیرد. از دستگاه خمکن فول اتوماتیک، برای خم کردن ورق‌ها استفاده می‌شود. در کنار راحت بودن کار با دستگاه خمکن فول اتوماتیک، باید دقت بسیار بالایی نیز داشته باشید. از دستگاه خمکن فول اتوماتیک برای انواع فرایند‌های خمکاری فلز مثل خمکاری تکیه‌گاهی، خمکاری کفی، خمکاری منگنه زنی، خمکاری لبه‌ای و خمکاری چرخشی استفاده می‌شود. با توجه به نیاز مشتری، خمکن فول اتوماتیک در ابعاد متفاوت تولید می‌شود.
خمکن فول اتوماتیک ورق‌هایی با ضخامت ۲ تا ۳ میلی‌متر را خم می‌کند. خمکن فول اتوماتیک می‌تواند چندین خم متعدد را با زاویه‌های مختلف ایجاد کند.


خم‌کن فول اتوماتیک

دستگاه خم‌کن فول اتوماتیک، سرعت و دقت بالایی دارد. دستگاه خم‌کن فول اتوماتیک برای خم کردن فلز مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه خم‌کن فول اتوماتیک، جدیدترین فن آوری را در خود جای داده‌ است و به بهترین شکل برای خم شدن دقیق ورق فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل بهترین انتخاب برای خم شدن ورق‌ها است. از دستگاه خم‌کن فول اتوماتیک برای خم کردن ورق‌هایی تا ضخامت ۳ میلی‌متر استفاده می‌شود.خمکن دستی

خمکن دستی وسیله‌ای است که به واسطه نیرویی که به یک ورق وارد می‌کند، ورق را در یک زاویه خم می‌کند و به شکل‌های گوناگون U و V تبدیل می‌کند. به کمک دستگاه خمکن دستی، می‌توان انواع مختلفی از قطعات فلزی را ساخت و دیگر نیازی به جوشکاری نخواهد بود. دستگاه خمکن دستی، در دو نوع معمولی و سفارشی به مشتریان تحویل داده می‌شود.

خم کن ورق دستی و برقی

خمکن ورق دستی و نیمه برقی جهت خم کردن ورقهای سبک کاربرد دارد. این نوع خمکنها از دو پایه ریختگری چدنی ساخته شده و دارای ۲ عدد فک می باشد که فک پایین ثابت و فک بالا متحرک می باشد. برای گرفتن ورق، در جلوی دستگاه یک پیشخوان تعبیه شده که با حرکت رفت و برگشت ورق را خم می کند. در این مدل حرکت پیشخوان بصورت دستی می باشد. در خم کن نیمه برقی حرکت فک بالا با موتور گیربکس و پدال چپ و راست انجام می شود. این مدل خمکن ها قابلیت خم از ۱۰ درجه تا ۱۲۰ درجه را دارند خم کن ورق دستی و برقی در کنار نورد ورق از مهم ترین تجهیزات عایق کاری به حساب می آیند. خم کن ورق دستی و برقی دستگاه خم کن ورق دستی و برقی ، کاربرد زیادی دارد.  خم کن ورق دستی ، یک نقاله قابل تنظیم 45 و 90 درجه‌ای دارد، که به خم شدن ورق در هر میزانی کمک می‌کند.  خم کن ورق دستی و برقی ، در فک بالایی دارای پیچ رگلاژ است؛ که ورق محکم قرار بگیرد.  خرید خم کن ورق دستی و برقی جهت خرید دستگاه خم کن ورق دستی و برقی ، می‌توانید با کارشناسان فروش ماشین سازی عبداله زاده در تماس باشید. 

خم کن فول اتوماتیک

از خمکن فول اتوماتیک  جهت خم کردن ورقهای فولادی با جکهای هیدرولیك استفاده می شود. این نوع خمکن به صورتی طراحی شده که دارای دو عدد فک می باشد؛ فک پایینی ثابت و فک بالا متحرک با یک هیدروموتور و پیچ چپ و راست جهت گرفتن ورق و یک پیشخوان متحرک در جلوی دستگاه که با دو جک هیدرولیک در داخل پایه ها بالا و پایین می شود و ورقها را به اندازه های دلخواه اپراتور خم می کند.  دستگاه خمکن فول اتوماتیک دارای سه عدد تیعه فولادی ماشین کاری شده می باشد.  ماشین خم کن فول اتوماتیک در سایزهای مختلف از ۲ متر تا ۳ متر و ضخامت ۲ میل الی ۵ میل ساخته می شود. خم کن فول اتوماتیک و نورد ورق های ماشین سازی عبداله زاده از برترین ماشین آلآت عایق کاری هستند. دستگاه خمکن فول اتوماتیک ماشین سازی عبداله زاده، دارای خم‌های متوالی است؛ که زاویه‌های مختلفی دارند. دستگاه خمکن فول اتوماتیک ماشین سازی عبداله زاده، از مدرن‌ترین و بهترین دستگاه‌های خمکن فول اتوماتیک است. یکی دیگر از قابلیت‌ها و ویژگی‌های خوب دستگاه خم کن فول اتوماتیک ، داشتن قابلیت سیستم عادی با plc صفحه‌ی لمسی گرافیکی است.